Sport11 Janar 2023, 16:45

Arsenali nën hetim për trukim ndeshjesh, mediat britanike zbulojnë arsyen

Shkruar nga Pamfleti
Arsenali nën hetim për trukim ndeshjesh, mediat britanike

Arsenali nën hetim për trukim ndeshjesh, mediat britanike zbulojnë arsyen

Federata Angleze e Futbollit do të hetojë pretendimet për lëvizje të dyshimta bastesh gjatë ndeshjes së raundit të tretë të Kupës së Anglisë mes Oksford Junajtid dhe Arsenalit.

Sipas mediave britanike, hetimi është fokusuar te kartoni i verdhë i futbollistit të Oksfordit, Kieron Braun në minutën e 59 dhe ky rast ishte pjesë e shumë basteve të ndryshme brenda dhe jashtë Anglisë.

“Topçinjtë” fituan ndeshjen  me rezultatin e pastër 3-0.

Sport Arsenal Kupa e Anglisë Oksford Junajtid