Aktualitet 7 Janar 2019, 12:03

Arta Marku ‘kryqëzon’ Besim Hajdarmatajn me të dhëna shtesë, s’ka vendim në KLP për rikthimin e tij te K

Shkruar nga Pamfleti
Arta Marku ‘kryqëzon’ Besim Hajdarmatajn me të dhëna

Katandisja e gjyqësorit, në gjykatën e Pukës mbetet vetëm kryetarja, i shkruan letër KLP

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur të shtyjë me një javë dhënien e vendimit për kërkesën e dy prokurorëve, Olsi Çela dhe Besim Hajdarmataj, për rikthimin e tyre te Prokuroria e Krimeve të Rënda.

Kryetari i KLP, Gent Ibrahimi, ka deklaruar gjatë mbledhjes së sotme se kryeprokurorja Arta Marku ka sjellë një material shtesë për kërkesën e dy prokurorëve Çelaj e Hajdarmataj.

 “Çështja e dy prokurorëve që rikthejnë të rikthehen tek Krimet e Rënda. Kryeprokurorja Arta Marku ka sjellë një material shtesë për këtë çështje dhe propozoj 1 javë afat për t’u shqyrtuar ky material që më pas të merret një vendim”, u shpreh Ibrahimi.

Aktualitet Arta Marku Besim Hajdarmataj gent ibrahimi KLP olsi cela