Aktualitet18 Korrik 2018, 20:37

Artistët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit: Ja kur do të ndodhë takimi me ambasadoren e BE-së

Shkruar nga Pamfleti
Artistët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit: Ja kur do të

Artistët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit: Ja kur do të ndodhë takimi me ambasadoren e BE-së

Artistët që janë kundër ligjit që i hap rrugë prishjes së Teatrit Kombëtar dhe atij Eksperimental, kanë thënë sot se ambasadorja e BE ka pranuar një takim me ta.

Ka qenë Kastriot Çipi i cili në emër të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar tha se  Vlahutin do të takohet me një përfaqësi të tyre.

“Romana Vlahutin do të takohet me artistë që janë pjesë e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit .Takimi do të mbahet të premten e ardhshme”, ka qenë ky njoftim i Çipit gjatë fjalës së tij në protestë./Panorama

Aktualitet Aleanca per Mbrojtjen e Teatrit Ambasadorja e BE-së artistët Takimi