Sport 9 Shkurt 2022, 18:34

“AS” publikon lajmin e bujshëm, Levandovski transferohet te gjigandi spanjoll

Shkruar nga Pamfleti
“AS” publikon lajmin e bujshëm, Levandovski transferohet te

“AS” publikon lajmin e bujshëm, Levandovski transferohet te gjigandi spanjoll

Levandovski hyn në skenë pasi interesi i Madridit për Haland është ftohur.

Operacioni për norvegjezin konsiderohet i parealizueshëm për këtë verë, e tillë është oferta që po ngrihet për të mes klubeve kryesore të kontinentit dhe situata e rrallë që është krijuar rreth futbollistit për shkak të problemeve shëndetësore të përfaqësuesit së tij, Mino Raiola.

Në lidhje me Levandovskin, ‘AS’ ka mundur të mësojë se polaku mbetet i vendosur në idenë e tij për të mbajtur opsionet e tij të hapura për të përfunduar karrierën e tij duke luajtur për Madridin dhe se shoqëruesi i tij sheh edhe një herë se ka mundësi nëse klubi i bardhë e bën këtë, nuk nënshkruajnë me Haland.

Kontrata e sulmuesit të Bajernit përfundon në vitin 2023 dhe siç raporton kjo gazetë, ai tashmë ka marrë vendimin për t’u larguar nga Bayerni këtë verë. Kjo është arsyeja pse ai nuk ka pranuar asnjë ofertë rinovimi që ka në tavolinë nga klubi bavarez, i cili është i vetëdijshëm se ka në skuadrën e tij sulmuesin më efikas të momentit.

Levandovski është aq i qartë sa ai madje u ka dhënë udhëzime përfaqësuesve të tij që të kenë përparësi çdo lëvizje që Reali i Madridit mund të bëjë për të këtë verë.

Sport