Aktualitet29 Qershor 2018, 18:41

“Ata nuk lëviznin, më iku truri”, kalon nga Vlora dhe vë duart në kokë nga ajo që sheh!

Shkruar nga Pamfleti
“Ata nuk lëviznin, më iku truri”, kalon nga Vlora dhe

Qershori nuk ka mbajtur mot të ngrohtë dhe me diell për plazh. Disa pushues nga Kosova vazhdojnë të qetë programin e tyre të pushimeve në buzë të detit në Orikum.

Ndodh që turistët shpesh nga vende me të ftohta se Shqipëria dhe veçanërisht rusët nuk lëvizin nga çadrat edhe kur bie shi.

Ama temperaturat e ulëta të qershorit nuk i pengojnë të zhyten në det.

Sakaq pronarët e hoteleve dhe apartamenteve për turistë në Orikum thonë se aktiviteti i tyre ka vazhduar pavarësish motit.

Këto ditë pushuesit gjejnë mënyra të tjera argëtimi duke bërë edhe turizëm kulturor në zonat historike të vlorës dhe aktivitete te ndryshme që të ofrojnë zonat e plazheve sidomos argëtime për fëmijët.

Kryesore