Sport15 Janar 2023, 18:51

Atletiko e Madridit dështon në transfertë, “Los Kolçoneros” shohin kreun me dylbi

Shkruar nga Pamfleti
Atletiko e Madridit dështon në transfertë, “Los

Atletiko e Madridit dështon në transfertë, “Los Kolçoneros” shohin kreun me dylbi

Atletiko e Madridit ka dështuar të marrë 3 pikët, duke dalë me vetëm një barazim nga transferta e Almerias. “Los Kolçoneros” kaluan të parë në avantazh me Korrean në minutën e 18, pas një asisti të Kondogbia.

Barazimi erdhi në minutën e 37 nga Ture, me rezultatin që do mbetej i pandryshuar deri në fund.

Ekipi i Simeones largohet shumë nga vendet e para dhe aktualisht renditet e katërta me 28 pikë. Almeria gjendet në vendin e 13, një pikë që e mban larg vendeve të fundit.

 

Sport Almeria Atletiko e Madridit La Liga