Aktualitet25 Mars 2018, 08:13

Austri, plagoset rëndë shoferi shqiptar. Traileri përplaset me maunen

Shkruar nga Pamfleti
Austri, plagoset rëndë shoferi shqiptar. Traileri përplaset me

Austri, plagoset rëndë shoferi shqiptar. Traileri përplaset me maunen

Një shofer 50-vjeçar është aksidentuar mëngjesin e sotëm në Austri duke drejtuar kamionin në drejtim të qytetit austriak Linz. Si pasojë e këtij aksidenti ai është plagosur rëndë dhe nuk është mësuar akoma gjendja e tij shëndetësore.

Sipas medieve vendase ai është përplasur me një maune duke goditur rimorkion e saj. Kamioni ka pësuar dëme të konsiderueshme në pjesën e përparme, ndërsa rimorkioja është dëmtuar pjesërisht. Policia është duke punuar për zbardhjen e aksidentit.

Aktualitet Austri maune shoferi shqiptar trailer