Kronike29 Shtator 2022, 10:31

Autobusi përplaset me motorin, humb jetën 80 vjeçari në Fier

Shkruar nga Pamfleti

Autobusi përplaset me motorin, humb jetën 80 vjeçari në Fier

Një aksident i rëndë ndodhi mëngjesin e kësaj të enjteje në Kurjamn të Roskovecit.

Drejtuesi i autobusit, Ismet Verezi, 56 vjeç është përplasur me shoferin 80-vjeçar Irfan Caushi të një motomjeti dhe për pasojë, ky i fundit ka ndërruar jetë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 09:30 ndërsa mësohet se nga pasagjerët në autobus, nuk ka të lënduar.

Ndërkaq, shoferi Ismet Verezi është shoqëruar në Komisariat dhe po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.


smile

Kronike #Irfan Caushi #Ismet Verezi aksident Roskovec