Sport11 Qershor 2022, 17:39

“Avullojnë” legjionarët, 11 lojtarë kuqezinj largohen nga grumbullimi për miqësoren me Estoninë, qendron Armando Broja

Shkruar nga Pamfleti
“Avullojnë” legjionarët, 11 lojtarë kuqezinj largohen

“Avullojnë” legjionarët, 11 lojtarë kuqezinj largohen nga grumbullimi për miqësoren me Estoninë, qendron Armando Broja

Kombëtarja shqiptare i është rikthyer stërvitjes për ndeshjen miqësore përballë Estonisë që do të luhet në stadiumin “Air Albania”, më 13 qershor. 

Siç bënë me dije FSHF, 11 lojtarë janë larguar nga grumbullimi me Kombëtaren dhe ata janë: Etrit Berisha, Nedim Bajrami, Ivan Balliu, Kristjan Asllani, Bekim Balaj, Marash Kumbulla, Klaus Gjasula, Berat Gjimshiti, Sokol Cikalleshi, Kastriot Dermaku dhe Ardian Ismajli. 

Gjithashtu kuqezinjve i janë bashkuar edhe pesë lojtarë të tjerë, që janë Arbnor Muçolli, Jon Mersinaj, Enis Çokaj, Simon Simoni dhe Kevin Haveri. 

Lista e plotë: 

Elhan Kastrati 

Gentian Selmani 

Simon Simoni 

Frederic Veseli 

Elseid Hysaj 

Enea Mihaj 

Erjon Hoxhallari 

Kevin Haveri 

Amir Abrashi 

Ylber Ramadani 

Taulant Seferi 

Myrto Uzuni 

Giacomo Vrioni 

Armando Broja 

Enis Çokaj 

Jon Mersinaj 

Arbnor Muçolli 

Endri Çekiçi 

Ermir Lenjani 

 

Sport Kombetarja Shqiptare miqësorja me Estoninë