Kronike22 Prill 2022, 10:07

Babë e bijë vranë ish dhëndrin, kujdestaria e fëmijëve përplas dy familjet

Shkruar nga Pamfleti
Babë e bijë vranë ish dhëndrin, kujdestaria e

Ish vjehrri vrau dhëndrin, kujdestaria e fëmijëve përplas dy familjet

Gjykata e Tiranës rreth një vit më parë ka lënë në burg Mexhit Picarin dhe Dhuarata Saliajn, babë e bijë, të cilët në bashkëpunim me njëri tjetrin ekzekutuan me armë zjarri  ish-dhëndrin Kudret Saliaj.

Çifti i cili ishte në proces divorci ditën e ngjarjes, janë prindër të dy fëmijëve kujdestaria e të cilëve ka përplasur familjet Picari dhe Saliaj.

Daja i fëmijëve të Kudret Saliajt, Kelmend Picari kërkon kujdestarinë e të miturve, pasi nëna e tyre ndodhet në burg,

Të njëjtën kërkesë e ka bërë edhe xhaxhai i të miturve.

Familja e Kudretit e kundërshton këtë fakt sepse veç faktit që babë e bijë akuzohen se iu vranë të afërmin, Kelmend Picari ka një proces penal për abuzim me të fejuarën e tij e për këtë shkak ata thonë se ai është problematik.

Gjykata e Tiranës nuk i ka bashkuar çështjet, por e ka orientuar Kelmend Picarin të paraqesë padi civile.

Kronike #Kudret Saliaj #kujdestaria e fëmijëve klement picari Vrasje