Aktualitet17 Maj 2018, 11:12

Balla tregon kush e tregoi dëshmitarin X, Basha shpërthen në akuza ndaj Arta Markut e Donika Prelës

Shkruar nga Pamfleti
Balla tregon kush e tregoi dëshmitarin X, Basha shpërthen në

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka denoncuar ditën e sotme nga foltorja e parlamentit se ‘dëshmitari X’ në audio-përgjimin e bërë publik nga PD është duke u ndjekur nga policia.

Gjatë fjalës së tij Basha ka paralajmëruar hapur kreun e grupit të PS Taulant Balla i cili e ka ndërprerë disa herë nga vendi teksa kryedemokrati mori fjalën në foltore.

“Koha për t’u shqetësuar ti s’ka ardhur akoma, ti shiko endrra për momentin. Do mbash përgjegjësi për këtë në prokurori”, tha Basha ndërsa pyeti se nga e di policia e Fatmir Xhafajt kush është dëshmitari X.

Balla: E njoftoi Mark Frroku.

Basha: Kush e njoftoi? Mark Frroku? Do mbash përgjegjësi për këtë në prokurori.

(Balla flet nga vendi por s’dëgjohet)

Basha: Nga e din policia e Xhafës kush është dëshmitari X kush është ky me audiopërgjimin që qenka i falsifikuar, kush ua tha, ua thanë Xhafajt, vëllai i madh e i vogël se ata e dinë fare mirë kush është dëshmitari X. Sepse gjithcka në atë bisedë është e vërtetë. Kamikazet Marku (kryeprokurorja Arta Marku) dhe Prela (Donika Prela, prokurore e Krimeve të Rënda) nuk veprojnë se për këtë punë janë aty.

Kryesore