Showbiz28 Janar 2023, 22:02

BBV/ Shkelën rregullin për nominimet, ndëshkohen Luiz Ejlli dhe Olta Gixhari

Shkruar nga Pamfleti
BBV/ Shkelën rregullin për nominimet, ndëshkohen Luiz Ejlli dhe

Luiz Ejlli dhe Olta Gixhari janë ndëshkuar nga “Big Brother” pasi kanë shkelur rregullat. Ata folën për nominimet, një rregull ky që ndalohet nga Vëllai i Madh, të diskutohet në shtëpi. Arbana ju tërhiq vëmendje dhe njoftoi se ata do të kenë zero buxhet deri në një afat të pacaktuar.

Luizi: Unë për vete thjesht them që do nominoj këto persona.

Arbana: Nuk lejohet, është e ndaluar.

Olta: Unë vetëm momentin e fundit që fola për Diolën, isha pjesë e kësaj bisede.

Luizi dhe Olta u dënuan nga Vëllai i Madh për thyerjen e rregullave. Big Brother vendosi që ata të kenë zero buxhet personal. Ndërsa banorët e tjerë, do të kenë buxhet të përgjysmuar.

Arbër: Unë mendoj se diskutimi i nominimeve është thelbësor në këtë lojë. Shpesh herë banorët nuk kanë treguar takt kur flasin për dikë aty brenda. Lojtarët nuk e kanë vrarë mendjen fare që kanë folur për nominimet. Ju sugjeroj që kjo gjëja të mos bëhet precedent.

Tea: Luizi ma tha hapur që do bëhet bashkë me Oltën, për të hequr tullën (Tean).

Zhaklin: Më duken diskutime vanitoze. Ndonjëherë banorët duket sikur janë në pazar. Pse i tregoni strategjitë e tua brenda në shtëpi?

Luizi: Ti merre si të duash, ose si të vërtetë ose si strategji.

Zhaklin: E para ju po thyeni rregullat. Tani po pyes, ju e keni strategji, apo jo? Ti në fillim hyre me çekiç në dorë, tani e ke përmirësuar imazhin tënd.

Luizi: Është meritë e Kiarës.

Reality Show #Olta luizi ndëshkim