Politike10 Tetor 2022, 19:39

Berisha mobilizon forcat për të fituar zgjedhjet, zyrtarizon aleancën me Kujtim Gjuzin e Nard Ndokën

Shkruar nga Pamfleti
Berisha mobilizon forcat për të fituar zgjedhjet, zyrtarizon

Ish-kryeministri Sali Berisha ka vendosur që të mobilizojë të gjithë opozitën për të fituar në zgjedhjet e 2023. Pasi takoi aleatët tradicionalë si PAA, LZHK e PR, Berisha ka takuar sot partitë jashtë parlamentare.

Në takim i shkuan shumë kryetarë partish, por spikatën dy figura. Nard Ndoka Partisë Demokristiane dhe Kujtim Gjuzi i Partisë Konservatore. Po ashtu u panë edhe emra si Kostaq Papa, Adriatik Alimadhi, Sali Shehu, dhe Ekrem Spahia.

Politike Berisha Gjuzi grupi Ndoka PD