Politike24 Nëntor 2022, 10:56

Berisha nuk lëshon foltoren e Kuvendit: Nuk iki, do të qëndroj këtu non-stop 24 orë

Shkruar nga Pamfleti
Berisha nuk lëshon foltoren e Kuvendit: Nuk iki, do të qëndroj

Sali Berisha në Kuvend

Seanca plenare e kësaj të enjte po vazhdon me debate të forta mes ish kryeministrit Sali Berisha dhe mazhorancës.

Teksa kryetarja e parlamentit,. Lindita Nikolla i ndërpreu fjalën, duke i fikur mikrofonin Berisha hapi video  live në Facebook nga foltorja e Kuvendit.

Berisha duke folur live në Facebook,  paralajmëroi se nëse nuk zbatohet rregullorja për t’i dhënë fjalën opozitës do të fillojnë qëndresën në Parlament.

Debati në Kuvend:

Berisha: Ne do fillojmë qëndresën në parlament. Mos ikni nga salla, sepse këta këtë duan, të vendosin censurën.

Berisha: Kush është ai, si e ka emrin

Noka: Toni Gogu

Berisha: Avokati i Taulantit bëhesh ti eee

Pra ky është një tmerr, ky është një frikë që keni nga fjala e vërtetë. Sot po kryeni krimin më të madh në histori, vjedhjen e pronës publike dhe bëni avokatin e një person që

(Blerina Gjylameti flet nga vendi)

Berisha: Kush është kjo?

Noka: Gjylameti…

Berisha: Blerina….ky ka frikë, ky është burracak. Ose zbatoni rregulloren ose ne do rrimë këtu non stop, 24-48 orë sa të dëshironi.

Shalsi, sa apartamente të humbën kur ishe në bashki. 8 Shalsi…

Politike Berisha Kuvend