Politike13 Tetor 2022, 21:59

Berisha: Padyshim që ka pasur korrupsion në qeverinë time, por unë nuk kam zbatuar vetëm ligjin

Shkruar nga Pamfleti
Berisha: Padyshim që ka pasur korrupsion në qeverinë time, por

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se edhe në kohën që ai qeveriste vendin ka pasur korrupsion.

Berisha është shprehur në emisionin “Opinion” se në atë ka pasur dhe luftë kundër korrupsionit dhe nuk ka pasur tendera sekret.

Ai akuzoi qeverinë se ka firmosur shkresën për t’i dhënë inceneratorëve miliona euro dhe se kjo gjë përbën një aferë korruptive.

Unë kam firmosur në përputhej të plotë me ligjin. Kam firmosur mbi 7 mijë vetëm vendime qeverie, por në përputhje me ligjin. Pa diskutim ka patur korrupsion. Por ka patur dhe një luftë aktive kundër korrupsionit. Ka patur konkurrencë. Nuk ka patuar prokurime sekrete apo me fonde maksimale. Janë 420 milionë euro djegësat, të cilat kryeministri kurrë nuk duhet ta firmoste”, tha Berisha.

Politike Berisha Korrupsion zgjehdje