Bota18 Shtator 2022, 20:17

Biden, homazhe në nder të Mbretëreshës Elizabeth II: Bota ishte më e mirë për shkak të saj

Shkruar nga Pamfleti
Biden, homazhe në nder të Mbretëreshës Elizabeth II: Bota

Presidenti amerikan, Joe Biden së bashku me zonën e parë kanë zhvilluar sot homazhe për Mbretëreshën Elizabeth ll.

Biden pasi nënshkroi në librin zyrtar të ngushëllimeve, u shpreh: “Ajo pyeste, a je mirë? Ka diçka që mund të bëj për ju? Cfarë të nevojitet?’ Dhe pastaj gjithashtu thoshte ‘sigurohu që të bësh atë që duhet të bësh”.

Mediat e huaja bëjnë me dije se presidenti amerikan ka shkruar se britanikët ishin me fat që e kishin Elizabeth II udhëheqëse për 70 vite.

“Bota ishte më e mirë për shkak të Mbretëreshës”, ka shkruan Biden.

Bota Biden Homaxhe mbretëresha