Bota25 Janar 2023, 10:32

Bie sistemi i Microsoft, mijëra përdorues pa akses tek e-mailet

Shkruar nga Pamfleti
Bie sistemi i Microsoft, mijëra përdorues pa akses tek e-mailet

Mijëra përdorues në mbarë botën kanë raportuar se nuk mund të kenë akses në shërbimet e Microsoft, duke përfshirë Teams dhe Outlook, sipas “BBC”. Downdetector, tha se më shumë se 5,000 njerëz në Mbretërinë e Bashkuar kanë njoftuar se shërbimi i postës elektronike Outlook ka dalë jashtë shërbimit.

Shërbime të tjera duke përfshirë Teams dhe Xbox Live u raportuan gjithashtu si jofunksionale.

Lidhur me këtë Microsoft tha se po heton arsyet.

Microsoft Teams përdoret nga më shumë se 280 milionë njerëz në mbarë botën, kryesisht si një pjesë kritike e bizneseve dhe shkollave, ku përdoret për telefonata, takime dhe organizime.

Bota #Bie sistemi i Microsoft