Aktualitet13 Shtator 2018, 07:48

Bledi Mane: Është vjedhur shtëpia e Mozës, nënës së Armina Mevlanit

Shkruar nga Pamfleti

Bledi Mane: Është vjedhur shtëpia e Mozës, nënës së Armina Mevlanit

Në apartamentin e prindërve të Armina Mevlanit kanë perlarë 110 mijë euro, 20 mijë paund dhe 4300 dollare.

Shkruan Bledi Mane

Rreth orës 11 paraditen e ditës së sotshme, është vjedhur banesa e shtetasit Arben Mevlani, babait të Arminës, ish dashnorja e djalit te Sali Berishës.

Hajdutet pasi kane hapur derën e apartamentit në rrugën “Vangjush Furxhi” Pallati 3, hyrja 4, apartamenti 3 nuk kane dale duarbosh. Ne apartamentin e prinderve te Armina Mevlanit kane perlarë 110 mijë euro, 20 mijë paund dhe 4300 dollare.

Pas vdekjes se gjyshes se Armines, paraditeve atje nuk ka njeri por hajdutet kane qene me fat se babai i blogeres, Arben Mevlani pasi ishte bërë tapë qe ne mengjes me fërnet, ishte shtrire ne koridor pa qenë koshient. Dyshohet se nëna e saj, Mimoza Mevlani, nje mesuese fiskulture, ka nje lidhje jashtëmartesore dhe vjedhja do jetë bërë nga shoket e te dashurit te saj.

 Deri tani nuk ka asnje denoncim ne polici pavaresisht se banesa e Mevlanajve ndodhet 690 metra larg Drejtorise se Policise se Qarkut Tirane.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

 

Forum Bledi Mane: Është vjedhur shtëpia e Mozës nënës së Armina Mevlanit