Aktualitet25 Maj 2022, 08:01

'Blindohet' Tirana/ Këto janë rrugët që do të ndalohet qarkullimi, ja si duhet të veproni në rast emergjencash

Shkruar nga Pamfleti

'Blindohet' Tirana/ Këto janë rrugët që do të ndalohet qarkullimi, ja si duhet të veproni në rast emergjencash

Policia ka marrë masa që të bllokojë rrugët për garantimin e sigurisë gjatë finales mes Romës dhe Feyenoordit. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania” dhe rrugët do të jenë të hapura vetëm për tifozët.

Akses në rrugë do të kenë vetëm mjetet e emergjencës dhe të policisë ndërsa ka ndalim qarkullimi në disa rrugë. Në rast emergjencash, qytetarët duhet të marrin urë ndërlidhëse në mënyrë që të mos ngarkojnë trafiku.

Harta (në shqip e anglisht) tregon zonën pa trafik, të dedikuar për këmbësorët e tifozët, si dhe zonat ku mund të qarkullohet me mjete, në këtë datë.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Aktualitet air albania Feyenoordi harta Roma