Sport 1 Nëntor 2019, 13:19

Bonucci zbulon prapaskenën, ishte pranë largimit nga Juventusi

Shkruar nga Pamfleti
Bonucci zbulon prapaskenën, ishte pranë largimit nga Juventusi

TURIN, ITALY - AUGUST 31: Cristiano Ronaldo, Matthijs De Ligt and Leonardo Bonucci talk during the Serie A match between Juventus and SSC Napoli at Allianz Stadium on August 31, 2019 in (Photo by Valerio Pennicino - Juventus FC/Juventus FC via Getty Images)

Leonardo Bonucci ka zbuluar një sekret në lidhje me të kaluarën. Mbrojtësi la Barin në verën e vitit 2010 dhe u transferua në Torinon bardhezi. Sezoni i parë nuk ishte aspak pozitiv dhe paraqitjet e Bonuccit u shoqëruan me pasiguri dhe gabime.

Një vit më vonë në stol u ul Antonio Conte. Qendërmbrojtësi kishte përfunduar zgjedhje e pestë në repartin defensiv dhe zgjidhja e vetme ishte largimi nga Juventusi. Një ofertë erdhi nga jashtë, italiani ishte pranë firmës, por në fund diçka e frenoi.

Kur erdhi Conte te Juventusi, unë isha mbrojtësi i pestë për të. Kisha marrë një ofertë nga Zeniti. Isha gati për të firmosur me ekipin rus, por ndjeja brenda vetes që do të ishte një humbje e madhe për mua të largohesha në këtë mënyrë. E binda trajnerin me punë dhe kur filluam të luanim me tre mbrojtjës, nuk e lëshova më postin e titullarit“, komenton Leonardo Bonucci.

Sport Juventus Leonardo Bonucci