Bota25 Tetor 2018, 13:43

Caktohet data, në Paris do të zhvilohet takimi Thaçi-Vuçiç

Shkruar nga Pamfleti
Caktohet data, në Paris do të zhvilohet takimi

Caktohet data, në Paris do të zhvilohet takimi Thaçi-Vuçiç

Më 11 nëntor, në Paris do takohen presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçic.

Sipas burimeve të RTV21,  në Paris do diskutohet për dialogun mes dy vendeve, si dhe idetë e reja të të dy presidentëve, korrigjimi i kufijve dhe njohja e eventuale e Kosovës nga Serbia.

Takimi i fundit i Thaçit dhe Vuçiqit i parashikuar të mbahej në Bruksel pati dështuar.

Ata u takuan vetëm me palën ndërmjetësuese në dialog, Bashkimin Evropian.

Ndërkohë Thaçi mund të zhillojë takim edhe me presidentin e Francës, Emannuel Macron.

Rajoni Paris Presidenti i Kosovës Thaçi Presidenti i Serbisë Vuçiç