Showbiz 9 Maj 2019, 14:36

Çanta më e shtrejntë në botë që kushton miliona euro (foto)

Shkruar nga Pamfleti
Çanta më e shtrejntë në botë që kushton miliona

Çanta më e shtrejntë në botë që kushton miliona euro (foto)

Kjo është çanta më e shtrenjtë në botë. Dhe më shumë se një çantë ajo është një xhevahir me vlerë 6 milionë euro. Dizajni i saj u frymëzua nga nga ‘Uova Fabergé’.

Çanta është krijuar me bizhuteri të shekullit të nëntëmbëdhjetë të carit të Rusisë. Në të ka diamante rozë, me vath platin dhe 5 kg flori 24 karat. Çanta me vlerë monetare më të madhe që kemi dëgjuar ndonjëherë ndodhet  në SHBA.

Kuriozitete Çanta me e shtrejtë në botë SHBA