Sport16 Korrik 2018, 09:09

Casillas dhe Suarez bëhen bashkë kundër VAR-it, deklarata të forta

Shkruar nga Pamfleti
Casillas dhe Suarez bëhen bashkë kundër VAR-it, deklarata të

“Merci VAR”, ironia therëse e “Daily Mail” me fitoren e Francës

Portieri legjendar i Real Madrid-it, Iker Casillas, komentoi përdorimin e VAR-it në twitter. Ai u shpreh se nuk e kupton mirë përdorimin e tij nga gjyqtarët. Nga krahu tjetër, portierin e Portos e ka mbështetus, sulmuesi i Uruguait dhe Barcelonës, Luis Suarez. 

“Sinqerisht, nuk e kuptoj mirë përdorimin e VAR-it. Arbitri sinjalizon një faull që nuk ishte ndaj Grizmanit. Shënon Franca në atë aksion dhe gjithçka vazhdon normalisht”, – shkruan Casillas

Edhe sulmuesi uruguaian i Barcelonës, Luis Suarez, ishte dakord me portierin spanjoll, duke shtuar: “Kemi të drejtë Iker dhe përveç kësaj, Pogba është në pozicion jashtë loje, sepse merr pjesë në aksion”.

Sport Iker Casillas Luis Suarez VAR