Aktualitet29 Gusht 2018, 13:21

Dashuri nëne,68 vjeçarja shkon kudo me të bijën e paralizuar në shpinë

Shkruar nga Pamfleti

Gjashtëdhjetë e tetë vjeçarja, Julieta Lorenzo i ka prekur të gjithë pasi në rrjet kanë qarkulluar foto të sajat, teksa mbante në shpinë të bijën invalide. Ato ishin duke pritur rradhën në një bankë për të marrë një pension.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

 

Fotot janë shkrepur nga Gilbred Cargason, i cili gjendej në bankë atë ditë. Sipas asaj që tregoi ai shumë njerëz u ofruan që ta ndihmonin zonjën, por e moshuara refuzoi me edukatë, duke u thënë se ishte ajo e cila duhej të kujdesej për të bijën.

Gazetarët i shkuan pak më thellë historisë dhe zbuluan historinë dramatike të Mary Jane, ky është emri i vajzës së paralizuar, që kur ishte 3-vjeç. Ajo nuk mundet as të lëvizë, as të hajë vetë e as të flasë. Nëna e saj kujdeset për të dhe e merr mbi shpinë kudo që shkon, ajo ka frikë se vajzës së saj mund ti ndodhë diçka nëse e lë vetëm.

Histori