Politike22 Mars 2018, 11:36

”Degjenerohet” rëndë Monika Kryemadhi, goditja e rradhës i vjen nga Shkodra

Shkruar nga Pamfleti
”Degjenerohet” rëndë Monika Kryemadhi, goditja e

Impresionuese! Macja është kura e HIV?

Pas Fierit, Vlorës dhe Elbasanit, rradhën e ka patur Shkodra. LSI-së i janë larguar 4 këshilltarë duke iu bashkuar PS-së. Këshilltarët e larguar janë: Elton Radovani, Sokol Jubica, Mirjan Bletaj dhe Roza Dedvukaj.

Në një deklaratë për mediat ata shprehen se për fat të keq LSI dhe PD lanë pas krahëve ëndrrën e shkodranëve dhe të gjithë shqiptarëve duke u investuar në një kthim të fuqishëm kursi nga e shkuara dhe jo nga e ardhmja.

Deklarojmë largimin nga politika anti shqiptare e Lulzim Bashës dhe të koalicionit LSI-PD të bekuar nga qarqet pro-ruse që kërkojnë të marrin peng të ardhmen evropiane të Shqipërisë” thonë ndër të tjera ata. Në fund ata e mbyllin deklaratën duke u bërë thirrje të gjithë këshilltarëve në bashkitë e vendit që të largohen nga LSI.”- thuhet në deklaratën e tyre.

“Koalicioni anti perëndimor LSI-PD është kthyer tashme në një koalicion anti shqiptar që me para të errëta kërkojnë të vënë në jetë një skenar ogurzi për Shqipërinë.

 

Politike këshilltarët LSI