Aktualitet 1 Maj 2019, 19:11

Degradon protesta e minatorëve përpara kryeministrisë, përplasen me njëri-tjetrin

Shkruar nga Pamfleti
Degradon protesta e minatorëve përpara kryeministrisë,

Degradon protesta e minatorëve përpara kryeministrisë, përplasen me njëri-tjetrin

Një grup minatorësh, në ditën ndërkombëtare të punës, janë mbledhur përpara kryeministrisë për të kërkuar miratimin sa më shpejt të statusit të minatorit dhe kushte të mira pune.

Protesta ka degraduar në përplasje mes tyre, pasi minatorët patën konflikte me njëri-tjetrin.

Minatorët u konfliktuan me Fiqiri Xibrin, i cili ishte përfaqësusei i grupit dhe që qëndronte në krye të protestës.

Sipas protestuesve minatorë, Fiqiri Xibri nuk i përfaqëson pasi ka lidhje me politikën.

 

Aktualitet minatorët perplasen Protesta