Bota18 Shkurt 2019, 08:53

Delegacioni i SHBA-së në Kosovë, takime të ndara me Thaçin dhe Haradinaj, çfarë u diskutua

Shkruar nga Pamfleti

Delegacioni i SHBA-së në Kosovë, takime të ndara me Thaçin dhe Haradinaj, çfarë u diskutua

Në kuadër të 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, një delegacion i dërguar nga SHBA ka qëndruan ditën e djeshme nën Kosovë.

Mësohet se delegacioni ka zhvilluar takime të ndara me dy liderët  e Kosovës, Hashim Thaçi dhe Ramush  Haradinaj.

Pas takimit, Thaçi përmes një postimi në Facebook, ka thënë se vizita e këtij delegacioni amerikanë “është dëshmia më e mirë e marrëdhënieve tona të shenjta. Kosova, gjatë tërë rrugëtimit të saj, e ka pasur përkrahjen e parezervë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës”.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Ndërkaq, kryeministri Haradinaj se vizita e këtij delegacioni nga SHBA-ja është “inkurajim i fuqishëm që të qëndrojmë në vlerat tona të përbashkëta dhe për ta avancuar pozitën e gjithanshme të Kosovës”.

 

 

Rajoni Jaradinaj Kosova SHBA Thaçi