Sport31 Gusht 2019, 10:10

Dëmtimi i Chiellinit, Juventusi heq mbrojtësin nga merkatoja

Shkruar nga Pamfleti
Dëmtimi i Chiellinit, Juventusi heq mbrojtësin nga merkatoja

Një goditje të rëndë mori Juventusi në prag të ndeshjes së sotme kundër Napolit. Giorgio Chiellini dëmtohet përsëri, por këtë herë kapiteni do ta ndalet për disa muaj. Mbrojtësi bardhezi dëmtoi ligamentin anësor të gjurit të djathtë gjatë stërvitjes së të premtes pasdite dhe në ditët në vijim do t’i nënshtrohet operacionit.

Lëndimi i Chiellini e lë Juventusin të pazbuluar, duke pasur parasysh se aktualisht janë katër mbrojtës qendror në dispozicion të Sarrit: Bonucci, De Ligt, Demiral dhe Rugani. Ky i fundit deri disa orë më parë dukej i destinuar për shitje, por tani duhet të qëndrojë te Juventusi, të paktën deri në janar. Me siguri, ai do të përfshihet në listën e Ligës së Kampionëve në vend të Chiellini.

Sport Juventus Milani