Aktualitet23 Gusht 2018, 16:21

Denoncimi/ “Sa të kem komandantin nuk e lëshoj kryetarin e bashkisë”, “Ali Pashai” i Tepelenës luks, makin

Shkruar nga Pamfleti

Tërmet Peçi kryetari i Bashkis në Tepelenë ndihet si Ali Pashai, para- pushtet -femra.

 “Sa të kem komandantin nuk e lëshoj kryetarin e bashkisë,” mësohet se thotë Tërmeti, i cili  ka filluar fushatën për mandatin e tretë.

Milionat që fiton nga tenderat dhe kanabisi i kanë ndryshuar jetën. Luks, makina, orë e bizhu të shtrenjta. Dhe sigurisht fëmijët shijojnë privilegjet nga i ati. Edhe pse në gjimnazin e Tepelenës janë investuar 500 mijë euro, Tërmeti nuk preferon që fëmijët e tij t’i shkollojë në shkolla publike. Të dy fëmijët e tij  i dërgoi në kolegjin e New York, ku paguan nga  3400 euro për secilin, Madje vajzën si gjithë politikanët e tjerë do e dërgojë në Londër, në Angli në një universitet të shtrenjtë me pagesë vjetore 20 mijë paund.

Ndërkohë që fëmijët tepelenas studiojnë në shkollën e qytetit dhe në vështirësi ekonomike, fëmijët e pashait bëjnë jetë luksoze me paratë e vjedhura të babait, që Rama pritet ta kandidojë në mandatin e tretë për kryetar bashkie.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

 

Forum "Ali Pashai" i Tepelenës luks Denoncimi/ “Sa të kem komandantin nuk e lëshoj kryetarin e bashkisë” Makina orë e bizhu të shtrenjta