Aktualitet22 Tetor 2018, 16:28

Dieta me majdanoz që po tërbon botën, më e sakta deri më sot! Do humbisni 5 kilogramë në javë

Shkruar nga Pamfleti
Dieta me majdanoz që po tërbon botën, më e sakta deri

Majdanozi është një përbërës që kryesisht përdoret për zbukurim, por përveç kësaj, majdanozi përmban katër herë më shumë vitamina C se portokalli, duke qenë një stabilizues i mirë. Gjithashtu është i shkëlqyer për mëlçinë, një kurë e mahnitshme për veshkat etj.

Përveç vitaminës C, majdanozi përmban gjithashtu 20% proteina, flavonoide, vajra esenciale, hekur, kalcium, fosfor, mangan, squfur, vitaminë K dhe beta-karoten.
Sallata me majdanoz redukton peshën e trupit në mënyrë të shëndetshme, pa çekuilibruar vitaminat në trup. Kjo dietë me majdanoz do t’ju ndihmojë të humbisni 4-5 kg ​​në vetëm 1 javë.

Si ta përgatisni  sallatën me majdanoz:

Midis vakteve  mund të hani një kos të vogël ose një frut, por jo më shumë se 100-200 gr.
Kjo dietë me majdanoz duhet të ndiqet për një javë, nëse doni të humbni 4-5 kilogramë. Gjithashtu, pini 2 litra lëngje në ditë, (ujë, çaj pa sheqer) dhe shmangni lëngjet me sheqer dhe me gaz.

Shendeti