Aktualitet29 Qershor 2018, 14:25

“Do të punoj fortë për një gjyqësor të pavarur”, premtimi i ambsadorit Lu para Senatit

Shkruar nga Pamfleti
“Do të punoj fortë për një gjyqësor të

“Do të punoj fortë për një gjyqësor të pavarur”, premtimi i ambsadorit Lu para Senatit

Kur i kanë mbetur edhe pak kohë nga përfundimi i mandatit, ambasadori amerikan në vendin tonë Donald Lu ka marrë propozimin e ri. Ai është propozuar nga Senati Amerikan si ambasador i Shteteve të Bashkaura të Amerikës në Kirgistan.

Gjatë ditës së sotme në seancën dëgjimore para senatit Donald Lu u shpreh:

“Për 3 vjet kam punuar si shef i misionit në Kirgistan. Jam i nderuar që u caktova ambasador i ri i këtij vendi. Nëse konfirmohen, do të punoj për interesat e SHBA. Unë besoj në një dialog konstruktiv me qeverinë e Kirgistanit, dhe besoj se do të punojmë fort për një gjyqësor të pavarur dhe shtet ligjor”.

Aktualitet ambasadori amerikan në Shqipëri Donald Lu