Aktualitet11 Shtator 2018, 21:45

Doktori sapo e ka zbuluar kurën e sëmundjes që është përhapur frikshëm në Shqipëri dhe e ndan me të gjithë: Qepa e ku

Shkruar nga Pamfleti
Doktori sapo e ka zbuluar kurën e sëmundjes që është

Doktori sapo e ka zbuluar kurën e sëmundjes që është përhapur frikshëm në Shqipëri dhe e ndan me të gjithë: Qepa e kuqe, e pazëvendësueshme me asnjë ilaç

Qepët e kuqe përmbajnë shumë vitamine dhe minerale, përfshirë kalciumin, magnezin, kaliumin, vitaminat C,K etj.

Ato e mbajnë trupin të shëndetshëm dhe ndihmojnë në parandalimin e shumë sëmundjeve. Qepët e kuqe janë shumë të shëndetshme kur gatuhen, mirëpo më të shëndetshme janë pa i gatuar. Në rast se keni tiroid në qafë, qepët do të jenë shërimi juaj!

Dr. Igor Knjazkinfrom nga Petersburg, është ai që e ka zbuluar një recetë, ku thotë se në mbrëmje para gjumit duhet të preni një qepë të kuqe në atë mënyrë që lëngu të rrjedh nga ajo. Me një gjysmë qepe e bëni masazh qafën rreth gjëndrës tiroide dhe pasi ta përfundoni këtë duhet të flini, por pa e pastruar qafën.

Kjo për shkak se lëngu i qepës e jep efektin e vet gjatë natës!

Përpos kësaj, qepët kanë edhe efekte tjera në pastrimin e ajrit, pastrimin e gjakut, vrasjen e patogjeneve dhe baktereve etj. E këto do të thonë se do të keni lëkurë të pastër, gjak të pastër dhe asnjë baktere në organizmin tuaj! 

Shendeti