Aktualitet 3 Qershor 2018, 09:25

Donald Lu del jashtë kostumit zyrtar, tregon pasionin për futbollin. I veshur me fanelën e Kombëtares (Foto)

Shkruar nga Pamfleti
Donald Lu del jashtë kostumit zyrtar, tregon pasionin për futbollin. I

Donald Lu del jashtë kostumit zyrtar, tregon pasionin për futbollin. I veshur me fanelën e Kombëtares (Foto)

Jemi mësuar shpesh që ambasadorin amerikan Donald Lu ta shohim shpesh me kostumin zyrtar të diplomatit, por kësaj rradhe ai është shfaqur krejt ndryshe.

Z.Lu është pare teksa ka mbajtur të veshur fanelën kuq e zi të Kombëtares Shqiptare ku ishte i pranishëm gjatë ndeshjes që Ambasada Amerikane në vendin tonë, ku fitoi edhe kampionatin Rajonal të futbollit të Ambasadave.

Njoftimi i Ambasadës Amerikane në vendin tonë.

“??? | Urime skuadrës së futbollit të ambasadës amerikane në Tiranë për fitoren e Kampionatit Rajonal të futbollit të Ambasadave Amerikane 2018! Skuadra jonë mposhti skuadrën e Malit të Zi 2 me 0 dhe më pas fitoi me skuadrën e Maqedonisë 6 me 4 në ndeshjen finale. Ishte shumë bukur të kalonim kohë me kolegët tanë nga rajoni dhe të sillnim kupën në Shqipëri! ?⚽??”, thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane.

 

 

 

Aktualitet Ambasadori amerikan Donald Lu