Aktualitet 5 Prill 2018, 19:24

Donald Lu: Kuksianët janë të inatosur, por s’kanë të drejtë të djegin kabinat. Çfarë i thashë Ramës e Bashës

Shkruar nga Pamfleti
Donald Lu: Kuksianët janë të inatosur, por s’kanë

Donald Lu: Kuksianët janë të inatosur, por s’kanë të drejë të djegin kabinat. Çfarë i thashë Ramës e Bashës

Duke komentuar protesten e dhunshme te shtunen ne Kukes, ambasadori amerikan Donald Lu tha:

“Në shqipëri të gjithë qytetarët kanë të drejtën të protestojnë paqësisht përfshirë në Kukës. E kuptoj qytetaret ne Kukes janë të inatosur, por s’kanë të drejë të djegin kabinat, s’kanë të drejtë gjuajnë me gur policinë, policia nuk ka të drejtë te arrestojne naten.

I kam bërë thirrje kryeministrit dhe kreut të opozitës që tani të tregojnë vetëpërmbatje dhe kjo të zgjidhej përmes dialogut”.

Aktualitet Donald Lu: Kuksianët janë të inatosur por s’kanë të drejë të djegin kabinat. Çfarë i thashë Ramës e Bashës