Bota 9 Tetor 2018, 16:38

Dorëheqje e bujshme që ‘trondit’ SHBA-OKB, ikën ambasadorja më e rëndësishme e Donald Trump

Shkruar nga Pamfleti
Dorëheqje e bujshme që ‘trondit’ SHBA-OKB, ikën

Dorëheqje e bujshme që 'trondit' SHBA-OKB, ikën ambasadorja më e rëndësishme e Donald Trump

Një dorëheqje e bujshme ka tronditur sot dy superfuqitë botërore, SHBA dhe OKB. Ambasadorja e SHBA në OKB, Nikki Halley, ka dorëzuar postin në mënyrë të papritur. Mediat e huaja raportojnë se dorëheqja ka qenë shumë e papritur për administratën e presidentit Donald Trump.

BBC shkruan se mëngjesin e kësaj të marte Trump ka pritur në një takim në Shtëpinë e Bardhë ambasadoren Haley. Kujtojmë se Haley u konfirmua në krye të këtij posti si e dërguar në OKB në janar të vitit të kaluar.

Bota ambasadorja e SHBA në OKB Dorëheqje Nikki Halley