Aktualitet28 Janar 2023, 10:05

Dubai, vendi ku jeton prej 8 vitesh e ka 3 banesa Dorjan Duçka, këshilltari sekser i Edi Ramës dhe oligarkut rus

Shkruar nga Pamfleti

Dubai, vendi ku jeton prej 8 vitesh e ka 3 banesa Dorjan Duçka, këshilltari sekser i Edi Ramës dhe oligarkut rus

Dokument/ Gjersa Dorjan Duçka, djali i hallës së Ilir Metës, kryen detyrën Këshilltar për Investimet e Huaja Strategjike, ku bëjnë pjesë dhe koncesioni 35-vjeçar i HEC-Shushica, 1 zonë plazhi në Himarë, 9 zona nafte e gazi në Fier-Vlorë dhe 300 hektarë tokë për ferma bujqësore-blegtorale në Divjakë, që i janë dhënë falas për 99 vite oligarkut rus Oleg Deripaska, mik i afërt i Putinit

Kryeministri Edi Rama, ka filluar të mallkojë veten, që është futur në “ujërat e zeza” të oligarkëve rusë, në pazare e inskenim punësh të pista me Agron Nezën e Saliut, me ish-agjentin e FBI dhe me Dorjan Duçkën e Ilir Metës, duke u skeduar me emër në dosjen e drejtësisë amerikane.

Aq e ka humbur ekuilibrin psikologjik Edi Rama, sa ka mohuar dhe lidhjet personale e zyrtare me Dorjan Duçkën, kur sipas regjistrit të kryeministrisë, vazhdon ta ketë në strukturën e stafit personal zyrtar, me detyrë Këshilltar për Investimet e Huaja dhe Strategjike.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI
Në formularin e dekriminalizimit, plotësuar më 19 gusht 2016 si pjesë e stafit të kryeministrisë, Dorjan Duçka deklaron se përveçse në Tiranë, jeton edhe në Dubai, ku sipas adresave rezulton se ka 3 banesa, ndërkohë që kryeministri thotë se ai punon pa pagesë.

Gjersa Duçka kryen detyrën Këshilltar për Investimet e Huaja dhe Strategjike, këtu bëjnë pjesë dhe koncesioni 35-vjeçar i HEC-Shushica, 9 zona nafte e gazi në Fier-Vlorë dhe 300 hektarë tokë për ferma bujqësore-blegtorale në Divjakë, që i janë dhënë falas për 99 vite oligarkut rus Oleg Deripaska, mik i afërt i Putinit.

E përsëri, Edi Rama mund të thotë, se nuk ka lidhje me Dorjan Duçkën, por është parë që i ka çuar për takime në kryeministri, bosë të mafies meksikane, serbe, italiane, greke, bullgare, Rumune, maqedonase, qipriote, panameze e malteze.

Madje qysh prej vitit 2017, nëpërmjet firmës “ALPHA STRATEGY CONSULTING Sh.p.k”, ministrat i kanë dhënë miliona lekë, në formë honoraresh për konsulenca ligjore lidhur me reformimin e administratës publike, koncesioneve, ankandeve, borxhit të huaj, projekteve të investimeve etj./Pamfleti

Kryesore “Pamfleti” #këshilltari sekser i Edi Ramës dhe oligarkut rus #vendi ku jeton prej 8 vitesh e ka 3 banesa Dorjan Duçka Dubai