Politike14 Qershor 2022, 16:33

Duke "i rrahur" shpatullat Dritanit, Rama niset me “Ismailin” për në Kiev

Shkruar nga Pamfleti

Duke "i rrahur" shpatullat Dritanit, Rama niset me “Ismailin” për në Kiev

Kryeministri Edi Rama krahë për krah me homologun e tij malazez, Dritan Abazoviç, janë nisur ditën e sotme drejt Kievit ku pritet që të takohen me presidentin e Ukrainës, Volodimir Zelensky.

Lajmin e ka bërë me dije vetë Rama, teksa përmes disa fotove të publikuara në rrjetet sociale shihet duke “i rrahur” shpatullat kryeministrit shqiptar të Malit të Zi, ndërsa ngjisin shkallët e avionit “Ismail” të Air Albania për të udhëtuar drejt Kievit.

“Për në Kiev me ftesë të Presidentit Zelensky”- shkruan Rama krahas postimit.

Vizita e Ramës dhe Abazoviçit vjen pak ditë pas ftesës së udhëheqësit ukrainas, Volodimir Zelensky.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Politike Kiev Rama