Politike10 Gusht 2022, 22:14

E dërguara e Trump reagon pas bastisjes së banesës: Biden përdor FBI për të sulmuar kundërshtarët, të njëjtën gjë bëri me Berishën

Shkruar nga Pamfleti
E dërguara e Trump reagon pas bastisjes së banesës: Biden

Nuk kanë fund perlat që vijnë nga foltorja. Sali Berisha si prurje të re solli Evi Kokalarin, e cila mori përsipër që t’i hiqte “non gratën”.

Edhe pse as vetë Berisha nuk e besonte, Evi dukej shumë e bindur në misionin e vet dhe plani ishte i thjeshtë: Biden ikën në vitin 2024, vjen Trump dhe “non grata’ hiqet si me magji.

Evi kishte filluar ta besonte aq shumë këtë gjë dhe tani i ka rënë si “bomb” fakti që Trump është në telashe me drejtësinë. FBI i bastisi shtëpinë dhe Kokalari në rrjetet sociale ka bërë një reagim epik. Sipas saj, Biden përdori FBI edhe për të shpallur “non grata” Berishën.

E kuptoni tashti se sa kot ishte “non-grata” e Berishës?

Kushdo qe kishte pak logjikë të analizonte situatën, e kuptonte se thelbi i këtij dizejnimi nuk ishte një “korrupsion” i mundshëm i 10 viteve më pare. Thelbi ishte shkatërrimi i opozitës në favor të klaneve të George Soros. “Korrupsioni” ishte alibia. Prandaj akoma presim prova, jo se ata që i ëerkuan ato se kanë kuptuar që prova s’ka. Ama fytyrën e DASH-it te Bidenit, që e kanë armatosur për kundërshtarë siç kanë bërë me FBI dhe Departamentin e Drejtësisë, e ekspozuan.

Kush kishte sy të shikonte dhe mendje të logjikonte, i doli Berishës në krahë që ditën e parë. Të tjerët janë ata që e lanë Shqipërinë ku është.

Tashti ajo letra e UK e beri situatën akoma më bajate, jo se nuk e kemi ditur se sa i implikuar është Soros me Tony Blair e disa të tjerë në UK….

Gjithsesi lufta vazhdon gjithandej!!”, shkruan Kokalari.

Politike #kokalari Berisha Trump