Sport 1 Shtator 2022, 18:08

E papritura e radhës, dëmtohet kapiteni i kombëtares kuqezi, telashet nuk kanë fund për teknikun Edi Reja

Shkruar nga Pamfleti
E papritura e radhës, dëmtohet kapiteni i kombëtares kuqezi,

E papritura e radhës, dëmtohet kapiteni i kombëtares kuqezi, telashet nuk kanë fund për teknikun Edi Reja

Situata e pazakontë me dëmtimet e futbollistëve të kombëtares shqiptare po vazhdon më ritme të frikshme. Seria e lojtarëve të ndalur për probleme të ndryshme vazhdon e rritet ditë pas dite, sa më shumë afrojnë datat e ndeshjeve të përfaqësueses në Ligën e Kombeve.

I radhës është ai i Etrit Berishës, i cili në mënyrë të papritur, është njoftuar se nuk do të jetë i gatshëm për sfidën mes Torinos dhe Atalantës që luhet sot. Kapiteni i përfaqësueses shqiptare, sipas asaj që raportojnë mediat italiane, ka pësuar një dëmtim në gju ndaj është preferuar që të qendrojë në Torino dhe të riaftësohet.

Raportohet gjithashtu se për momentin situata nuk është shqetësuese dhe Berisha mund të jetë i gatshëm që për ndeshjen e së hënës. Por një dëmtim i tilli gjithsesi dëmton shanset e tij për t’i marrë vendin Milinkoviç-Saviç në katërkëndorin e Torinos.

Ky është një lajm i keq edhe për trajnerin e Shqipërisë Edi Reja, në prag të ndeshjeve të Ligës së Kombeve në fundin e shtatorit. Kujtojmë që të dëmtuar janë edhe Elseid Hysaj, Marash Kumbulla dhe Berat Gjimshiti.

Sport Edi Reja Etrit Berisha portieri i Kombëtares