Sport 2 Maj 2022, 15:55

E përforcon edhe BBC, Armando Broja objektivi kryesor i Napolit për merkaton e verës

Shkruar nga Pamfleti
E përforcon edhe BBC, Armando Broja objektivi kryesor i Napolit për

E përforcon edhe BBC, Armando Broja objektivi kryesor i Napolit për merkaton e verës

Premier Liga është magjepsur nga Viktor Osimhen. Janë disa skuadra që po ndjekin yllin e Nigerisë, me Njukasëllin që është i gatshëm të paguajë deri në 100 milionë euro. 

Napoli, në këtë mënyrë, do të përfitojë shumën rekord për klubin nga shitja e xhevahirit, çka do t’i lejonte futjen në merkato për të gjetur së pari zëvendësuesin e nigerianit. 

Sipas BBC, të kaltërit i kanë vënë sytë Armando Brojës, sulmuesit 21-vjeçar shqiptar të Sauthemptonit në pronësi të Çelsit. Bomberi kuqezi ka karakteristika të njëjta me Osimhen dhe Napoli pritet ta kthejë ndër sulmuesit më të mirë në Serinë A. 

Sport Armando Broja Napoli sulmuesi shqiptar