Bota13 Gusht 2022, 11:00

E rëndë në Greqi/ 35-vjeçari hyn me makinë brenda Gjykatës së Apelit: Kam eksploziv dhe drogë me vete!

Shkruar nga Pamfleti

E rëndë në Greqi/ 35-vjeçari hyn me makinë brenda Gjykatës së Apelit: Kam eksploziv dhe drogë me vete!

Një rast i paprecedentë është shënuar mëngjesin e sotëm në Athinë, ku një 35-vjeçar i pa identifikuar ka shkaktuar panik në Gjykatën e Apelit, pasi hyri brenda institucionit duke pretenduar se kishte eksploziv dhe lëndë narkotike në makinë.

Mediat greke raportojnë se mjeti i të riut ishte parkuar në parkingun e Gjykatës, nga hyrja e rrugës Loukareos.

Menjëherë pas rrëfimit të 35-vjeçarit u mobilizuan edhe forcat policore, të cilat bën të mundur arrestimin e tij. Ekipi i Departamentit të Asgjësimit të Mjeteve Shpërthyese (EOD) ka kontrolluar makinën dhe nuk kanë gjetur lëndë plasëse. Ndërkohë, vijojnë kërkimet për drogë.

Bota "Nëse dikush po mendon të më arrestojë arrest drogë Gjykata e Apelit Greqi