Bota 2 Korrik 2019, 19:24

E rëndë në Rusi, përfshihet nga flakët anija e marinës, 14 persona të vdekur (Foto)

Shkruar nga Pamfleti

E rëndë në Rusi, përfshihet nga flakët anija e marinës, 14 persona të vdekur (Foto)

Një ngjarje rëndë ka ndodhur në Rusi, ku një anije e marinës është përfshirë nga flakët dhe si pasojë14 persona kanë humbur jetën.

Sipas raportimeve të medieve të huaja, zjarri ka rënë në bordin e një anijeje kërkimore të marinës.  Ministria e Mbrojtjes së rusisë njoftoi se 14 persona, punonjës të marinës ruse kanë vdekur pas rënies së një zjarri të madh në bord, shkruajnë mediat ruse.

Incidenti ndodhi në nëndetëse bërthamore të AS-12 të quajtur Losharik. Losharik u projektua që në vitin 2003 për kërkime, shpëtim dhe operacione të posaçme ushtarake.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Bota 14 persona të vdekur (Foto) E rëndë në Rusi përfshihet nga flakët anija e marinës