Aktualitet25 Maj 2019, 19:38

E rëndë për Ramën, Vlora e largon me pankartë: Rama ik nga Vlora

Shkruar nga Pamfleti
E rëndë për Ramën, Vlora e largon me pankartë: Rama ik

Protesta e gjashtë e opozitës së bashkuar duket se ka bërë bashkë më shumë protestues se kurrë më parë në një protestë të thirrur nga ata. SImbolike është pankarta e PD së Vlorës e cila vjen me mbishkrimin “Rama ik nga Vlora”. Është e rëndë për kryeministrin që të shohë një pankartë të tillë nga qyteti ku është dhe vet deputet.

Një numër i madh protestuesish nga Vlora marrin pjesë në protestën e sotme. Ata ndodhen si një grup në protestë, ndërsa para mbajnë një pankartë të madhe ku shkruhet “Rama ik nga Vlora”.

Ish-deputeti Dashamir Tahiri shkroi pak minuta para protestës se drejt Tiranës janë nisur edhe 630 veta të komunitetit çam nën drejtimin e kryetarit të Shoqatës Çamëria Idriz Rushiti.

Aktualitet