Showbiz10 Janar 2019, 12:22

E tërheq zvarrë nëpër korridoret e shkollës, mësuesja dhunon fëmijën me autizëm (Video)

Shkruar nga Pamfleti
E tërheq zvarrë nëpër korridoret e shkollës,

Kamerat e sigurisë në një shkolle në Wurtland SHBA  kanë regjistruar dhunën që një mësuese ka ushtruar mbi një fëmijë. Në pamje shihet mësuesja e cila tërheq fëmijën nëpër korridoret e shkollës duke e tërhequr nga duart dhe madje në gjunjë.

Është mësuar se viktima është një fëmijë 9-vjeçar i cili është diagnostikuar me një formë autizmi, prandaj ka qenë e pamundur që ai ta rrëfejë se çfarë i ka ndodhur brenda shkollës.

Prindërit të tronditur nga zbulimi kërkojnë drejtësi për djalin e tyre, i cili përveç implikimeve psikologjike ka raportuar një shtrembërim dhe të nxira në krahët e tij . Mësuesja u shkarkua të hënën, dy muaj pas incidentit në tetor.

“E kam parë me të vërtetë në situatën më të keqe të tij dhe kurrë nuk mundi të tregonte atë që e ka zvarritur poshtë korridorit,” tha Calep Nelson, njerku i djalit, për ABC TV WCHS.Nelson i tha stacionit se djali është diagnostikuar me autizëm ADHD, PTSD, ankth dhe depresion dhe ka fjalim të kufizuar.

Angel Nelson, nëna e djalit, i tha USA TODAY përvoja ishte shumë e vështirë për djalin e saj. Ajo tha se po e ndan historinë e tij për të ndihmuar në parandalimin e incidenteve si kjo që të mos ndodhë më në të ardhmen. “E dua shumë dhe dëshiroj që kjo të mos i ndodhë kurrë atij,” tha ajo.

 

Kuriozitete autik Dhune mesuese