Aktualitet25 Mars 2018, 06:45

”E zhytur në shishe të alkoolit”, arrestohet shoferja në Tiranë (Video)

Shkruar nga Pamfleti
”E zhytur në shishe të alkoolit”, arrestohet shoferja

''E zhytur në shishe të alkoolit'', arrestohet shoferja në Tiranë (Video)

Gjatë kontrollit të ushtruar me Drager nga Policia Rrugore një shofere është arrestuar nga uniformat blu, pasi rezultoi në gjendje të dehur dhe përveç këtij fakti, ajo drejtonte mjetin me shpejtësi 163km/h.

Njoftimi i policisë

Vijon kontrolli me Drager nga Policia Rrugore e Tiranes.

Tek Ura e Tabakeve ne keto momente u arrestua shtetasi G.F, 37 vjeç pasi drejtonte mjetin ne gjendje te dehur ne masen 0.57 mg/ dhe 0.60 mg/l.

Prej ores 23.00 te dates 24.03.2018 deri ne oren 05.00 te dates 25.03.2018 u arrestuan ne flagrance:

4 drejtues mjetesh ne gjendje te dehur si dhe nje drejtuese mjeti pa Leje Drejtimi.

Jane terhequr 10 Leje Drejtimi per drejtim mjeti nen efektin e alkoolit ne mase qe varionte nga 0.22 mg/l deri ne 0.44 mg/l.

Janë kryer qindra alkool/teste ku vlen te theksohet se shumica e drejtuesve te automjeteve kane rezultuar 0.00 mg/l.

Nje numer i konsiderueshem kane rezultuar nga 0.06 mg/l deri ne masen 0.14 mg/l.

Jane terhequr 14 Leje Drejtimi per shpejtesi tej normave te lejuara, shpejtesi qe varionte nga 135 km/h deri ne 163 km/h.

Jane shoqeruar ne pike bllokimi 7 mjete per mos shlyerje te masave damibistrtative qe varionin nga 6 deri ne 9 masa.

Jane derguae ne OASH po gjate ketyre oreve 11 drehtyes mjetesh per mos vendosje te rripit te sigurimit.

Si dhe 4 drejtues mjetesh per shkelje te semaforit.

Aktualitet kontrollet me Drager Policia Rrugore