Kronike26 Korrik 2022, 11:08

Ekzekutoi ish drejtorin e OST-së në mes të Rrëshenit, publikohet fotoja kush është vrasësi me pagesë nga Kruja

Shkruar nga Pamfleti

Dorjan Keqi është 40-vjeçari, autor i dyshuar për vrasjen e ish-drejtorit të Tensionit të lartë të Veriut, Saimir Jakut.

Keqi u arrestua nga policia e Lezhës, disa vite pas krimit të rëndë.

Ngjarja kriminale ku u vra Jaku dhe u plagos  një shok i tij ndodhi në Mirditë më 9 shtator të 2016-ës.

Gjithashtu në banesën e vrasësit me pagesë, u gjetën dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 21 aparate celulare dhe 6 mbajtëse të kartave SIM.

40-vjeari u arrestua pas 6 vitesh hetime dhe pas tij, që e ka paguar për të kryer vrasjen, sipas policisë qëndron një grup kriminal në Lezhë.

Autori Dorjan Keqi është lindur në Kurbin dhe banues në Krujë. Operacioni për arrestimin e tij është koduar “Gjurma” për shkak të gjurmës që kishte lënë vrasësi dhe që çoi në identifikimin dhe arrestimin e tij.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Zbardhet pas 6 vitesh vrasja e Saimir Jakut; kush është 40-vjeçari i arrestuar për ekzekutimin e ish-drejtorit të OST-së

Kronike #Dorjan Keqi Saimir Jaku