Ekonomi16 Gusht 2022, 08:22

Ende s’ka kthim në normalitet! Zbuloni me sa këmbehen valutat e huaja ditën e sotme

Shkruar nga Pamfleti
Ende s’ka kthim në normalitet! Zbuloni me sa këmbehen valutat e

Ditën e sotme (16 gusht) dollari amerikan ka pësuar rritje në krahasim me një ditë më parë, duke u blerë me 114 lekë dhe shitur me 115.4 lekë.

Ndërkohë e pandryshuar mbetet monedha evropiane, e cila sot blihet me 116.5 lekë dhe shitet me 117.4 lekë.

Rritje ka pësuar edhe paundi britanik, i cili në tregun e këmbimit valutor sot blihet me 137 lekë dhe shitet me 138.5 lekë.

Franga zvicerane blihet me 120 lekë dhe shitet me 121.4 lekë.

Ekonomi dollar Euro Kembimi valutor