Kosova 3 Shkurt 2023, 08:41

Erdogan takohet nesër me Kurtin, fokus diskutimi marrëdhëniet mes dy vendeve

Shkruar nga Pamfleti
Erdogan takohet nesër me Kurtin, fokus diskutimi marrëdhëniet mes

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan nesër do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Sipas njoftimit të Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës turke, kryeministri Kurti nesër me ftesë të presidentit Erdoğan do të qëndrojë për një vizitë pune në Turqi.

Gjatë takimit që do të mbahen në  Stamboll, do të shqyrtohen në aspekte të ndryshme marrëdhëniet dypalëshe mes Turqisë dhe Kosovës dhe do të diskutohen hapat që mund të ndërmerren për zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit, thuhet në njoftim.

Gjatë takimit pritet po ashtu të shkëmbehen mendime për çështjet rajonale dhe ndërkombëtare, veçanërisht në Ballkan.

Prishtine Albin Kurti Erdogan TURQI