Ekonomi15 Janar 2023, 08:48

Euro dhe dollari në "krizë", mësoni me sa këmbehen sot monedhat kryesore

Shkruar nga Pamfleti
Euro dhe dollari në "krizë", mësoni me sa këmbehen

Ditën e sotme dollari amerikan blihet me 106.9 lekë dhe shitet me 108.1 lekë. Euro blihet me 115.8 lekë dhe shitet 116.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130 lekë dhe shitet me 132 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.6 lekë, ndërsa në shitje me 115.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.5 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

 

Ekonomi kursi i këmbimit