Ekonomi24 Janar 2023, 08:47

Euro dhe dollari në pikiatë, mësoni me sa këmbehen sot monedhat e huaja

Shkruar nga Pamfleti

Monedha e eurozonës shitet sot me 116.5 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 107.5 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën e 132.1 lekëve.

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 81.5 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 116 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.82 lekë.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Ekonomi kursi i këmbimit